تاریخ:۱۳۹۴/۰۶/۲۹

رونمایی از پهپاد فیس بوک

رونمایی از پهپاد فیس بوک

فیس بوک از اولین هواپیمای بدون سرنشین خورشیدی خود که ارائه دهنده اینترنت در نقاط دور افتاده است، رونمایی کرد.
به گزارش گاردین، این هواپیما که "آکیلا" نام دارد، میتواند تا 3ماه بدون فرود آمدن پرواز کند و بوسیله لیزر، داده های اینترنتی را به آنتن هایی که در روی زمین نصب شده اند ارسال کند. هدف فیس بوک امکان دسترسی مناطق دورافتاده به اینترنت است.
فیس بوک برای اینکار با شرکت INTERNET.ORG همکاری میکند و خودش بطور مستقیم با مشتریان در ارتباط نخواهد بود.
Internet.org که هدفش دسترسی همه مردم کره زمین به اینترنت است، با شرکتهای ارائه دهنده اینترنت در سطح محلی همکاری خواهد کرد که این پروژه به انجام برسد.
جی پاتریک، قائم مقام مدیریت مهندسی فیس بوک در این پروژه میگوید: " هدف ما دسترسی داشتن همه مردم کره زمین به خدمات اینترنت است. ما امیدواریم با این کار، بقیه شرکتها را هم تشویق کنیم که سریعتر در این رابطه عمل کنند."
عرض بالهای این هواپیما به اندازه عرض بالهای یک بویینگ 737 است ولی از یک خودروی سواری سبکتر است.
این هواپیما قرار است در اواخر سال جاری میلادی به پرواز در آید. ارتفاع پرازی این هواپیما از سطح زمین بین 18 تا 27 کیلومتر خواهد بود، بنابراین خطری برای هواپیماهای مسافری نخواهد بود و همچنین وضعیت هوا هم بر آن تاثیری نخواهد گذاشت.
این پهپاد که ساخت آن چیزی نزدیک به 14 ماه طول کشیده است ، در طول روز در بالاترین ارتفاع خود پرواز خواهد کرد و در شب برای ذخیره و مصرف کمتر انرژی ، به ارتفاع پایینتری خواهد آمد.
از آنجا که هنوز برای پرواز پهپادها در خاک آمریکا قوانین مخصوصی وضع نشده است، فیس بوک اعلام کرده که با قانون گذاران برای مشخص کردن قوانین پرواز هواپیماهای این چنینی همکاری خواهد کرد.
فیس بوک تنها شرکت حاظر در سیلیکون ولی نیست که رویای دستیابی همه مردم به اینترنت را در سر دارد.
گوگل، دو برنامه مجزا برای دسترسی اینترنتی به ماهواره دارد که یکی از طریق بالونهایی بی سرنشین (Project Loon) و دیگری با استفاده از پهپاد(Solara50) است که با انرژی خورشیدی کار میکنند.
آلن ماسک (موسس خودرو سازی تسلا) که شرکت اسپیس اکس () را هم برای اجرای طرحهایی برای آینده تاسیس کرده، هم طرحی دارد که در آن قرار است چهار هزار ماهواره ارزان قیمت را در مدارهایی دور کره زمین قرار دهد تا در عرض پنج سال اینترنت در همه جای جهان و برای همه مردم جهان قابل دسترسی باشد.

 

تین کلاینت , هدایای تبلیغاتی