تاریخ:۱۳۹۴/۰۷/۰۴

خودرو الکتریکی اپل به بازار میاید

خودرو الکتریکی اپل به بازار میاید

شرکت Apple که یک شرکت کامپیوتری است، تلاش برای تولید یک خودروی الکتریکی را بیشتر میکند و هدف این است که تا سال 2019 این خودرو را به بازار عرضه کند.

به گزارش وال استریت ژورنال پروژه تیتان، پس از یک سال تحقیق، جلساتی با نمایندگان قانونی در کالیفرنیا و استخدام متخصصان خودرو از سراسر دنیا، عملی میشود. قرار است تا در قدم اول، تعداد اعضای تیم سه برابر شود.

ا

مروز، تسلا به عنوان تولید کننده پیشتاز خودروهای لوکس و گران قیمت الکتریکی و خودروی "نیسان لیف" یک خودروی الکتریکی و پر طرفدار در بازار امریکا است.  

البته پروژه "تیتان" را نباید با تحقیقات "اپل" در مورد خودروی بدون سرنشین که گوگل هم مشابه این پروژه را در دست دارد اشتباه گرفت. 

افراد نزدیک به این پروژه میگویند در حال حاضر برنامه ساخت و توسعه خودرو بدون سرنشین در دستور کار اپل نیست، بلکه این شرکت قصد دارد پس از در گام اول وارد رقابت در صنعت خودرو سازی شود و پس از ثبت نام Apple  به عنوان یک خودروساز در کنار "تسلا"، بخت خود را در تولید خودروهای بدون سرنشین هم به بوته آزمایش بگذارد. این در حالی است که اپل متخصصانی در حوزه خودروهای بدون سرنشین هم در تیم خود دارد.

به عقیده "آدرین لافرانس" با وجود اینکه "سیلیکون ولی" متقاعد شده که آینده از آن خودروهای بدون سرنشین است، ولی هنوز موانع تکنیکی و قانونی بسیاری در مقابل شرکتهایی مانند "گوگل" وجود دارد که در آن سرمایه گذاری کرده اند. 
اپل در سال 2005 با شرکت "موتورولا" همراه شده بود تا سرویسی برای برای ارایه موسیقی در تلفنهای همراه ارایه کند و تنها یک سال بعد، "ایفون" را که سیمای تلفنهای همراه را برای همیشه دگرگون کرد به بازار فرستاد.

پروژه تیتان نشان میدهد که اپل چشم به موقعیتهای تازه در صنعت خودرو سازی دارد و باید دید که آیا اینبار هم خواهد توانست با یک جهش بازار خودروهای جدید را با آمیزه ای از زیبایی، آسایش و کارآمدی تحت تاثیر خود قرار دهد.

 

تین کلاینت , هدایای تبلیغاتی